Blog

Na co nejlépe pomáhá Yerba Mate
Odvar z Cesmíny Paraguyské, který je známý jako yerba mate, získává stále větší popularitu ve světě. Né však bezdůvodně. Pití tohoto nápoje má pozitvní vliv na mnoho věcí. Výzkumy poukazují na blahodárné vlastností tohoto nápoje, a vědci pořád objevují nové pozitivní vlastnosti.
Přečtěte si více
Má yerba mate podobné vlastnosti jako káva?
Adekvátní množství spánku je nezbytné pro to, aby se naše tělo dobře regenerovalo, a bylo schopné fungovat kvalitně i následující den. Spánek a yerba mate - je mezi nimi nějaký vztah? Funguje odvar stéjně jako káva? Zkusme se s tímto téma blíže seznámit.
Přečtěte si více
Síla, dým, silná, jedinečná a konkrétní chut´ ... Tokto zní ve zkratce popis jednoho z mých nejoblíbenějších yerba - „Pajarito”. Pajarito není žádná novinka, je to klasika, která ma již více než 60. letou tradici. A proto se přeeseme do Jižní Ameriky, kde je toto yerba nejautentičtější v chuti i aroma.
Přečtěte si více
Rituály spojené s yerba mate
Je jednoduché nasypat sušinu do nádoby, zalít teplou vodou a pokoušet se samému vychutnat si jedinečnou chuť yerba mate. Tento způsob však není ten pravý. Yerba mate ma totiž nezapomenutelnou chuť a aroma, které si dokážete nejlépe vychutnat jedině se svými blízkými. Teprve tehdy se nápoj stává něčím jedinečným.
Přečtěte si více
Kovbojové a yerba mate! Gauchos – symbol Jižní Ameriky

Kovbojové Gauchos byli pořád v pohybu. Byli to zdraví, silní, odvážní, mužní, tvrdí a zásadoví muži. Často popíjeli yerba mate, když hlídali svá stáda. Jihoameričtí kovbojové neměli vůbec snadný život. Převážně to byli Metysové, tedy míšenci evropského a indiánského lidu. Na začátku byli představiteli lovců. Lovili zatoulané koně a dobytek. Zvířata totiž často utíkala z farem, a ve volné přírodě se nekontrolovatelně rozmnožovala a tvořila velká stáda. Takováto divoká zvěř byla velmi důležitá hlavně pro kupce, kteří prodávali na trhu její kůži a sádlo. 

Přečtěte si více
Objevitelé yerba mate – kdo je Guarani?
Mnoho rodin pěstovatelů, lovců, kteří co několik let měnili své bydliště – takto vypadal po staletí život rodu Guaranii. Tento rod měl být dle legendy oddarován vzácným yerba mate. Také jako první použil stévii jako přírodní sladidlo.Rod z Jižní Ameriky – rod objevitelů.
Přečtěte si více
Jak vzniká yerba mate?
Jak vznikají vysušené a rozdrcené lístky ? Není to vůbec jednoduchý a rychlý postup. Na celé produkci pracuje mnoho lidí, strojů a zařízení dlouhé týdny. Každý producent má vlastního technika, díky čemu stejná rostlina má mnoho chutí.
Přečtěte si více
Yerba a káva spolu stály na jedné poličce...
Yerba pohodová a radostná. Káva, chutná a povzbuzující.”Kterou si vybrat?”, zeptala se mne jedou jedna paní. Vybral jsem si mate, dar od Guarani....odpověděl jsme. I když káva dominuje na polském trhu již od dávna, něco se mění, lidé začínají hledat alternativy.
Přečtěte si více
Typy yerbamatistů
Stéjně jako Angličani se svým čajem, Škoti s whisky a kolumbíjci s kávou, tak uruguayci a argentínci jsou spojováni s yerba mate. Níže jsem uvedl několik typických yerbamatistů – který vistihuje právě Vás?
Přečtěte si více
Terere – studená mate pro horké dny
Není nic lepšího než odpolední, čerstvě zalitá mate ve skvělé společnosti při relaxačních rytmech latinskoamerické hudby.A co když teplota dosahuje spalujících 30 stupňů, slunce hřeje a Vy nemáte chuť na teplé nápoje? Rozhodně se zavděčí ,,terere´´.
Přečtěte si více
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více zde.
Rozumím
pixel